Welcome!

Please express your feelings to the world about the dreadful new #coronavirus and the situation it is responsible for. Leave your mark in history.


Write a Letter!


  • Letters by Country


  • Letters by Emotion


    Most Liked Letters

    Most Recent Letters

Çin ve DSÖ

Tüm bunların sorumlusu Çin Hükumeti ve Dünya Sağlık Örgütüdür.

Ölen her bir insanı düşünün. Çektiği acıyı ve korkuyu düşünün. Yakınlarının sevdiklerinin çaresizliğini düşünün. Cenazesine bile kimsenin gidemediği sessizce gömülenleri düşünün. Hayatı zehir olanları düşünün. İşini kaybedenleri düşünün. Bunalıma girenleri düşünün. Eğitimi aksayanları düşünün. Sevdiklerinin yanına gidemeyen milyonlarca insanı düşünün. Eve kapanan 5 milyar insanı düşünün.

Sonra virüs tehlikeli değildir diye açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütünü düşünün. Sonra Virüsün varlığını 2 ay boyunca saklayan Çin hükumetini düşünün. Virüs var diye insanları uyaran doktoru susturan, yalan yanlış sayılar veren, sınırlarını kapatmayıp hastalığı dünyaya yayan ve madem ben rezil oldum bütün dünya rezil olsun diyen bencil ve sorumsuz Çin Hükumetini düşünün. 2003 yılında SARS Virüsü de Hayvan Pazarından çıkmasına rağmen, üstelik bilimsel makaleler yazılıp uyarıldığı halde Hayvan Pazarlarını kapatmayan - Vahşi hayvan satışını yasaklamayan Çin Hükumetini düşünün. Dünyaya virüsü yaydıktan sonra sınırlarını kapatıp kendisini toparlayan Çin Hükumetini düşünün. Kendisi normale dönünce canıyla uğraşan ülkelere hatalı ve virüslü test kitleri satan, adi kalitesiz maskeler satan ve böylece bunu ticari fırsata çeviren Çin Hükumetini düşünün. Dünya ölümle boğuşurken kutlamalar yapan Çin'i düşünün. Düşünün. Düşünün. Düşünün.

Bunların hiçbirini unutmayın. Buna sebep olanları unutmayın. Buna sebep olanları hatırlayın. Buna sebep olan kişileri unutmayın.

Diyeceklerim bu kadar. Teşekkürler.

Welcome!

Please express your feelings to the world about the dreadful new #coronavirus and the situation it is responsible for. Leave your mark in history.


Write a Letter!